13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Naser Shala zgjedhet drejtor i Agjencisë për Verifikim të Pronës

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë zgjedhur Naser Shalën drejtor të sekretariatit ekzekutiv të Agjencisë për Krahasim dhe Verifikim të Pronës, ndërsa kanë votuar edhe për zëvendësdrejtorin e kësaj agjencie.

Derisa Shala arriti të marrë 50 votat e nevojshme për pozitën e drejtorit në AKVP, duke lënë pas vetes Flire Kikën, e cila mori 22 vota, këtë nuk e arritën dy kandidatët tjerë për pozitën e zëvendësdrejtorit.

Kjo ka çuar në përsëritje të konkursit për zëvendësdrejtor të Agjencisë për Krahasim dhe Verifikim të Pronës.

Në këtë pikë votuan gjithsej 79 deputetë, ndërsa prej tyre ishin 4 vota të pavlefshme. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...