12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

NBA: 329 pikë në ndeshjen Atlanta Hawks-Chicago Bulls!

Kjo mund të ndodhë vetëm në NBA!

Në ndeshjën mes Atlanta Hawks dhe Chicago Bulls është parë triller i vërtetë dhe është vendosur rekord i shekullit 21. Janë shënuar në total hiç më pak se 329 pikë.

Ndeshja ka përfunduar me fitore të Bulls me rezultat 168-161 pas katër vazhdimeve.

Më së shumti pikë në historin e ligës NBA janë parë në duelin mes Detroit Pistons 186, Denver Nuggets 184 (370) në vitin 1983.

Për detaje nga ndeshja historike Atlanta-Chicago lidhu me vegzën më poshtë

https://www.youtube.com/watch?v=ICdMgqQrkP4
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...