13.6 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

NBA: Huston, Harden në stilin MVP, 58 pikë kundër Miami Heat

James Harden ishte ylli kryesor i mbrëmjes në ligën NBA. Favoriti për titull të MVP-së këtë stinor ka shënuar 58 pikë për fitoren e Huston Rockets ndaj Miami Heat me rezultat 121-118.

Harden ka shtuar në këtë ndeshje 10 asiste dhe 8 kërcime, derisa ndihmojë ekipin të rikthehet në rezultat pasi ishin minus -21pikë në çerekun e tretë.

Te skuadra e Miami Heat më efikasi ishte Goran Dragic me 21p, 5as, 5k.

Kjo ka qenë fitorja e 37-të krahas 28-të humbjeve për ekipin e Huston Rockets që ndodhen në vendin e 5-të në konferencën perendimore.

https://www.youtube.com/watch?v=qJ0q7RqKmbY
https://www.youtube.com/watch?v=tGMA8AKeOGc

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...