21.9 C
Pec
E shtunë, 15 Qershor, 2024

NBA: Mr. Triple Double Russell Westbrook thyen rekordin 51 vjeçar

Ylli i Oklahoma City Thunders, Rusell Westbrook  ka realizuar për të 10-tn herë resht, numëra “të thjeshtë” në ligën NBA dhe kjo nuk është parë në parket nga adhuruesit në 51 vitet e fundit.

30 vjeçari mbrëmë regjistroj 21p 14k 11as në fitoren kundër Portland Trail Blazers me rezultat 120-111.

I njohur edhe si Mr. Tripl Double, Westbrook, i’a theu rekordin, legjendës së basketbollit, Wilt Chemberlain i cili në vitin 1968 kishte realizuar në 9-të ndeshje 9-të “triple-double”.

https://www.youtube.com/watch?v=DN2OwG5qE3c
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...