9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

NBA: New York fiton në shtëpi, mposht San Antonio Spurs

New York Knicks mposhtën San Antonio Spurs me rezultat 130-118 në stinorin e rregullt në ligën NBA dhe kjo nuk është pritur duke marrë parasyshë formën e dobët të skuadrës së trajnerit David Fizdale.

Kjo ka qenë fitorja e 12-të e këtij sezoni për Nicks krahas 48 humbjeve, skuadër kjo që vazhdon ta ketë bilancin më të dobët në konferencën lindore.

Në Medison Square Garden lojtari më efikas në radhët e New York ishte Damian Dotson me 27 pikë 5 kërcime dhe 2 asiste.

Në anën tjetër tek San Antonio, Demar deRozan ka shënuar 32p, 9k, 4as, ndërsa është ndihmuar nga Lamarcus Aldrige me 18p të tjera, por të pamjaftueshme për fitore.

San Antonio në ndeshjen e radhës takohen meBrooklyn Nets, ndërsa Knicks përballen me Orlando Magic.

https://www.youtube.com/watch?v=8R9i5QqhbmM
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...