10.1 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

NBA Top 10: Kroati Hezonja me “ngulitjen” më të bukur të javës. Vazhdon të impresionoj slloveni Doncic

Basketbollisti kroat Mario Hezonja dhe ai slloven Luka Doncic ishin në “llupen” e kamerave të regjisë së ligës NBA, pasi kanë shkelqyer me ekipet New York Knicks dhe Dallas Mavericks, pavarësisht që kanë pësuar humbje.  

Hezonja, 23 vjeçar me New York humben nga Cleveland Cavaliers, por shikojeni më posht “ngulitjen” e tij në stilin e Lebron James. Hezonja pati 16 minuta lojë, arriti të shënoj 5p, 5k, 1as.

Kurse kandidati parë për çmimin “rookie i vitit” 19 vjeçari Doncic shënoj 21p kundër Huston Rockets dhe njëra prej lëvizjeve të tij me top është futur në TOP 10.

https://www.youtube.com/watch?v=-xR0-jmJPzk
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...