12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

NBA:Pas fitorës së mbrëmshme Orlando, mbetet në garë për pley-off.

Basketbollistët e Oralndos, për herë të dytë në këtë edicion arritë të shënojnë fitore ndaj Torontos, kësja rralle me rezultat 113 – 98, dhe në këtë mënyrë vazhdojnë të mbetën në gara për të siguruar plasman në pley – off. Ndërsa kjo është humbja e parë e Torontos, pas 7 fitoreve rrallazi.

Në rrallët e Orlados, basketbollisti më efikas ishte Terens Ros; me 28 pikë ndërsa tek Orlando me 19 pikë të shënuara lojtari me efikas ishte Kajl Lauri.

Mbrëmë, është zhvilluar edhe ballafaqimi: Denver Nuggets – L. A. Clippers që ka përfunduar me rezultatin 123 – 96

Ndërsa në mëngjesin e sotëm sipas kohës sonë është zhvilluar ballafaqimi tjetër në ligën profesionale të basketbollit amerikan, New York Knicks, ka shënuar fitore ndaj San Antonio Spurs, me rezultat 130 – 118

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...