15.4 C
Pec
E diel, 4 Qershor, 2023

Ndahet nga jeta një i burgosur 31-vjeçar në Spitalin e Pejës, Shërbimi Korrektues raporton se nuk ka qenë më parë i sëmurë

Shërbimi Korrektues i Kosovës (SHKK) ka njoftuar se në Spitalin e Pejës, ditën e djeshme ka ndërruar jetë një i burgosur.

Sipas njoftimit, viktima është 31-vjeçari me inicialet M.K.

I njëjti thuhet se është pranuar në Qendrën e Paraburgimit në Pejë me datë 14.04.2023 dhe se nuk ka qenë më parë i sëmurë.

“Sot gjatë ditës i është përkeqësuar gjendja dhe menjëherë nën shoqërim të stafit duke e reanimuar është dërguar në Spitalin Rajonal të Pejës, ku pas përpjekjeve për reanimacion nuk kanë pasur sukses, ku dhe është konstatuar vdekja e tij”, thuhet në komunikatën për media.

Organet kompetente janë duke u zhvilluar procedurat ligjore, ndërsa autopsia do të konstatojë shkakun e vdekjes.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...