26 C
Pec
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Ndalohet një tentim kontrabande me pije alkoolike nga Serbia

Dogana e Kosovës ka njoftuar se janë zbuluar dy rastet të kundërvajtjeve doganore.

Fillimisht në brezin kufitar që lidh fshatrat Breznicë dhe Karaçevë është ndaluar një automjet ku kishte pije alkoolike të fshehura.

Më pas është kryer një kontroll në një lokal ku ishin të destinuara mallrat dhe janë hasur pije alkoolike pa dokumentacion përkatës. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...