5.5 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Ndalohet për 48 orë zyrtarja policore që shkaktoi aksident me fatalitet në Pejë

Policia ka njoftuar se, një person ka humbur jetën ndërkaq tre të tjerë janë lënduar, si pasojë e një aksidenti në Novosellë të Pejës, gjatë së hënës. Të lënduarit janë dërguar me urgjencë në Spitalin e Pejës pastaj për në QKUK.

Nё vendngjarje kanё dalё hetuesit e aksidenteve tё DRP-Pejё, Prokurori i shtetit dhe Inspektorati Policor i Kosovёs, pasi qё nё kёtё aksident ishte e pёrfshirё njё zyrtare Policore.

Me urdhër të Prokurorit të shtetit trupi e pa jetë i viktimës dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, për Obduksion, ndërsa i dyshuari dërgohet në mbajtje pёr 48 orё.

Njoftimi i plotë:

Ju informojmë se me datë 26 dhjetor 2022, rreth orës 07:50, Policia është informuar për një aksident trafiku i cili ka ndodhur në fshatin Novosellё- Pejё, ku ishin tё pёrfshira dy vetura.

Deri te aksidenti ka ardhur deri sa e dyshuara ishte duke qarkulluar nё rrugën Pejё-Radac, e njëjta duke mos ju përshtatur kushteve tё rrugës humb kontrollin dhe e godet veturën e cila ishte duke ardhur nga Radaci nё drejtim tё Pejёs.

Si pasojё e kёtij aksidenti lëndime trupore kanё pёsuar katёr (4) persona, ndёrsa njёri nga ta ka humbur jetёn, vdekjen e sё cilёs e ka konstatuar ekipi mjekёsor nё vendin e ngjarjes, ndёrsa tё lënduarit janё dёrguar nё spitalin rajonal nё Pejё, dhe mё pas nё QKUK pёr trajtim mjekёsor.

Nё vendngjarje kanё dalё hetuesit e aksidenteve tё DRP-Pejё, Prokurori i shtetit dhe Inspektorati Policor i Kosovёs (IPK), pasi qё nё kёtё aksident ishte e pёrfshirё njё zyrtare Policore.

Me urdhër të Prokurorit shtetit trupi e pa jetë i viktimës dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, për Obduksion, ndërsa i dyshuari dërgohet në mbajtje pёr 48 orё./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...