5 C
Pec
E hënë, 22 Prill, 2024

Ndeshje zjarrtë, Liverpool përmbys Manchester United në pjesën e parë

Liverpooli po fiton ndaj Manchester United pas 45 minutave të para me rezultat 2-1, në një ndeshje me shumë raste.

Të dy skuadrat kishin raste të mira që në start, ku vendasit rrezikuan me Marcus Rashord, ndërsa mysafirët u përgjigjën me Mo Salah.

Në minutën e 10-të erdhi goli i parë në ndeshje, ku Scott McTominay shënoi për 1-0.

Rastet nuk u ndalën dhe Liverpoolin shënoi në minutën e 37-të me Wataru Endon në minutën e 38-të, por që u anulua për pozitë jashtë loje.

Por në minutën e 44-të, Liverpooli arriti të barazojë shifrat, me Alexis Mac Allister që shënoi nga afër për 1-1.

 

Reds arritën të shënonin edhe në kohën shtesë, kur Mohamed Salah gjeti rrjetën për 2-1.

Një pjesë e parë e zjarrtë, ku të dy skuadrat kishin raste dhe luajtën hapur.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...