11.8 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjen të Narkotikëve qëndron sot Kosovë

Kirsten D.Madison, Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjen e Narkotikëve, do të qëndroj sot në Kosovë, ndërsa arritja e saj pritet rreth mesditës. Ajo gjatë kësja vizite do ti dorzoj një donacion Agjencisë kosovare të Forenzikës, shkruan lajmi.net.

Gjatë kësja vizite Medison, do të takohet me kryeministrin Haradinaj, zyrtar të lartë të Policisë së Kosovës, Ministrisë së Drejtësisë, Shërbimit Korrektues dhe me shoqërinë civile.

Vizita e Ndihmës Sekretares amerikane të Shtetit për Çështjen e Narkotikëve, po bëhët me qëllim të nxitjes së reformës në drejtësi dhe në zbatimin e ligjit në Kosovë.

Këto takime po bëhën për të nxitë reformën në drejtësi dhe në zbatimin e ligjit në Kosovë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...