5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Ndotja e ajrit dhe ujërave në Kosovë, shumë e lartë

Në Kosovë është nevojë urgjente që të gjenden mënyra për përdorimin e energjisë alternative, pasi ndotja e ajrit vjen nga termocentralet që prodhojnë energji. Gjithashtu, ndotja e ujërave në vend është në nivel shumë të lartë, u tha në konferencën e titulluar: “Efiçienca e energjisë dhe ruajtja e ujit”, organizuar nga “Let’s Do it Kosova”në bashkëpunim me Odën e Gjelbër Ekonomike të Amerikës.

Drejtori i “Let’s Do it Kosova”, Luan Hasanaj, tha se janë të vetëdijshëm se lumenjtë e liqenet janë të ndotura dhe se është bërë shumë pak për përmirësimin e gjendjes. Ai siguroi se gjatë këtij viti, do të jenë shumë aktivë në pastrimin e lumenjve.

K

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...