23.2 C
Pec
E martë, 3 Gusht, 2021

Ndryshim drastik: Parashikimi i motit për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se përgjatë ditës së nesërme temperaturat mund të shkojnë nga 28-30 gradë Celcius.

Sipas IHMK-së, përgjatë mbrëmjes së të shtunës do të vazhdojnë reshjet e shiut, derisa gjatë së dielës do mbizotërojnë intervalet e gjata me diell.

“Të dielën do të mbajë mot i nxehtë dhe me pak vranësira. Reshjet e shiu priten të vazhdojnë edhe gjatë natës (19.06.2021), por që dita e diele parashihet me intervale të gjata me diell dhe temperatura që parashihen të arrijnë deri në 30 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.

“Minimalet do të lëvizin  ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7m/s”, thuhet tutje. /Njeshi/

 

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...