8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Në Drenoc, ju dha lamtumira e fundit të riut, Rrustem (Asllan) Alaj

Në Drenoc të Deçanit, ju dha lamtumira e fundit pasdite sot, të riut, Rrustem (Asllan) Alaj nga Drenoci i Deçanit i cili ka ndërruar jetë në moshën 35 vjeçare, si pasojë e një aksidenti tëtrafikut në Zvicër.

Qindra qytetarë, banorë të fshatit dhe zonave përreth si dhe bashkëatdhetarë morën pjesë në ceremoninë mortore.

Familja e të ndjerit ka njoftuar se tre ditë për ngushëllime, që nga dita e nesërme, (E Enjtë),do të organizojë pritje po në Drenoc sipas traditës shqiptare. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...