12.4 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Në elitën e basketbollit të Kosovës, zhvillohen ballafaqimet e javës së 22.

Të shtunën dhe të dielën zhvillohen përballjet e javës së 22 në Superligën e Kosovës, në basketboll në konkurencën e meshkujve. Nesër zhvillohen dy takime dhe do të ndeshën Rahoveci – Borea, kjo përballje fillon prej orës 17.00, ndërsa prej orës 19.00 ballafaqohen Golden Eagle Ylli – Bashkimi.

Të dielën zhvillohen dy takimet të tjera të javës së 22 dhe çiftet rivale janë; Trepça -Z Mobile Prishtina, ndeshja fillon prej orës 17.00 dhe prej orës 19.00 ballafaqohen Ponte Prizreni – Lipjani.

Në tabelën e Superligës, kryeson bindëshëm Z Mobile Prishtina, me 40 pikë e që përcjellet nga Golden Eagle Ylli 35 pikë të tubuara.Njeshi.com

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...