5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Në elitën e futbollit tonë zhvillohen takimet e javës së 18, në qendër të vëmendjes derbi Drita-Gjilani

Derbi i javës së 18 në Supërligën e Kosovës në futboll zhvillohet të dielën ku do të ndeshën rivalët lokal Drita – Gjilani. Kjo përballje veq rvialitetit të theksuar që kanë dy ekipet do të jetë i rëndësishëm edhe për faktin se diferenca në pikë ne mes dy skuadrave është e ngusht që do të detyroj ekipet rivale të aplikojnë lojë të hapur që edhe rëndom ka karakterizuar këtë derbi.

Sot në program të garave në elitën tonë të futbollit janë dy përballje dhe do të ndeshën; Ferizaj -Trepça 89 dhe Ballkani – Drenica.

Dy takimet e fundit të xhiros së 18 zhvillohen të hënë dhe çiftet rivale janë;Flamurtari – Prishtina dhe Liria – Feronikeli

Të gjitha përballjet e kësja xhiroje fillojnë prej orës 13.30

Dje është zhvilluar ballafaqimi i parë i kësja jave; KEK-u – Llapi 0 – 3

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...