11.8 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Në fatkeqësinë e komunikacionit në Portugali humbën jetën 29 turist

Në fatkeqësinë e komunikacini në ujdhesën Madeira, në Portugali, kanë humbë jetën 29 tursit gjerman, ndërsa janë lënduar 27 përsona të tjerë. Autobusi me 55 udhëtarë, ka humbë kontrollin dhe ka dalë nga rruga duke rënë nga një lartësi e madhe.

Qeveria gjermane ka vënë një linjë të posaqme telefonike ne dispozicion për informata të familjarëve të viktimave, ndërsa organet e sigurisë në Portugali, kanë filluar hetimet për të vërtetuar shkaqet e tregjedisë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...