12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Në finale të Kupës së Kosovës, ndeshën Rahoveci – Prishtina

Klubi i basketbollit Rahoveci, ka shënuar fitore ndaj Prizerenit, me rezultat 84 – 77, në takimin e gjysëmfinalës së Kupës së Kosovës.

Fillimi i takimit u përshkua me lojë të mirë të Prizerenit, që çejrekutn e parë e përmbylli me epërsi prej 15 pkësh 28 – 13.

Por basketbollistët e Rahovecit, të prirë nga Bujar Loci, arritën që gradualisht këtë avatazhë ta ngushojnë dhe falë një seri 10 – 0 ne çejrekun e katërt rrikthyen rezultatin dhe arritën të shënojnw fitore 84 – 77, dhe në finale do të ndeshën me Prishtinën, që ne gjysëmfinalën tjetër shënoj fitore ndaj Yllit me rezultat 83 – 77.

Takimi i finalës zhvillohet të dielën duke filluar nga ora 17.00. Ballafaqimet e përfundimtarës së Kupës po zhvillohen ne Rahovec, ndërsa fitues aktul i kupës së Kosovës në basketboll është Prishtina.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...