21 C
Pec
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Në Gjakovë zbulohet monumenti i Skënderbeut

Në Gjakovë sot është zbuluar monumenti i heroit kombëtar Gjergj Kastriot – Skënderbeut.

Zbulimi i monumentit u bë në platon e madhe të parkut të qytetit të Gjakovës, dhe pikërisht në 25-vjetorin e çlirimit të këtij qyteti.

Në ceremoni kanë marrë pjesë kryetari i komunës së Gjakovës, politikanë dhe shumë qytetarë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...