11.8 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Në këtë vikend zhvillohen takimet e xhiros së 3 në Superligën e futsallt, derbi i javës Prishtina – Peja

Kampionati i Kosovës, në futsall vazhdon me përballjet e javës së 3 të stinorit të pranverës. Në këtë javë në qendër të vëmendjes është ballafaqimi derbi Prishtina – Peja.

Për ekipin nga kryeqyteti fitorja do të jetë e rëndësishme për të ruajtur pozitën e 2 në tabelë, ndërsa skuadra pejane me epilog pozitiv në këtë ballafaqim do të vazhdonte serinë e rezultateve pozitive.

Në takimet të tjera të kësaj jave çiftet rivale janë: Liburni – Juniku dhe Mitrovica – Prizereni, këto takime zhvillohen të shtunën ndërsa për ballafaqimet Prishtina – Peja dhe Malisheva – Besa, ende nuk janë përckatuar terminet e zhvillimit të ndeshjeve./njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...