9 C
Pec
E martë, 13 Prill, 2021

Në Komitetin për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian votohet Raporti për Kosovën

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl ka bërë të ditur se sot kanë votuar Raportin për Kosovën në Komitetin për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian, Raportin për Kosovën.

Mandl në një postim në Twitter shkruan se me këtë raport kanë dhënë mesazhe të forta mbi liberalizimin e vizave, njohjen, dialogun Kosovë-Serbi, etj.

“Sot ne votuam në Komitetin për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian, Raportin për Kosovën, që unë e kam negociuar të emër të Grupin EEP.

Ne kemi dhënë mesazhe të forta mbi liberalizimin e vizave, njohjen, dialogun Kosovë-Serbi dhe perspektivat për të rinjtë në digjitalizimin dhe fusha të tjera”, ka Mandl në Twitter. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...