9 C
Pec
E premte, 5 Mars, 2021

Në KQZ deri në ora 17:00 kanë aplikuar 18 subjekte politike

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) deri në ora 17:00, ka pranuar aplikimin e 18 subjekteve politike, ka bërë të ditur, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi.

Elezi u shpreh se janë ende duke pritur aplikimin e subjekteve politike për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit.

“Deri në këtë kohë kemi pranuar aplikimin e 18 subjekteve politike, pra nga 12 parti politike, 1 koalicion dhe 5 iniciativa qytetare, me gjithsej 339 kandidatë”, u shpreh Elezi.

Afati për aplikimin e subjekteve politike është deri në orën 18:00 të ditës së sotme. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...