19.4 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Në Kuvend kalojnë ndryshimet në Ligjin për Këshillin Prokurorial të Kosovës

Në Kuvendin e Kosovës, me 61 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, është miratuar në shqyrtim të dytë Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e për Këshillin Prokurorial të Kosovës.

Deputetët me 61 vota për votuan 19 amendamentet e propozuara nga komisioni funksional.

Në këtë votim kanë marrë pjesë vetëm deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...