11 C
Pec
E premte, 23 Shkurt, 2024

Në Mitrovicë të Veriut nderohen 3 terroristët e vrarë, merr pjesë edhe Lista Serbe

Tre terroristët e vrarë në Banjskë, janë duke u nderuar në Mitrovicën e Veriut, atje ku janë vendosur fotografitë e tyre dhe qirinj. Nacionale po qëndron në Mitrovicën e Veriut, ku shihet se një numër qytetarësh janë mbledhur në nderim të terroristëve.

Po ashtu, të pranishëm janë edhe krerët e Listës Serbe, Goran Rakiq e Igor Simiq.

Ndërkaq serbët lokalë të Zveçanit janë mbledhur për të ndezur qirinj për pjesëtarët e grupit terrorist që u vranë gjatë sulmit të organizuar nga fshatin Banjskë.

Në mesin e qytetarëve të mbledhur janë Ivan Teodosijeviq dhe ish-deputetja në Kuvendin e Kosovës Miljana Nikoliq.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...