21.3 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Në ora 10:30, Kryeministri Kurti në Konferencë shtypi

Kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi sot do të dalin së bashku në një konferencë për media.

Konferenca është caktuar të mbahet të ora 10:30 në ndërtesën e Qeverisë, siç njoftoi Zyra e Kryeministrit.

Arsyeja e thirrjes së kësaj konference për shtyp nuk u bë e ditur, por është e para pas takimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq të enjten në Bruksel.

Takimi përfundoi pa sukses në rezultat. Shefi i diplomacisë së Bashkimit Europian, Josep Borrell tha se Kurti s’ishte i gatshëm të ecte përpara, ndryshe nga Vuçiqi, për të cilin tha se “e ka pranuar propozimin” e BE-së për zbatimin. Ai përmendi rrezikun e rieskalimit të situatës në veri të vendit./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...