13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Në organizim të federatës Botërore të notit në Prishtinë mbahet seminar për trajner.

Prej datës 1 deri me 5 mars në Kosovë, mbahet seminar për trajner të notit i organizuar nga federata Botërore, ku do të marri pjesë trajner nga Kosova,Shqipëria,Maqedonia,Greqia,Katari,Brazili dhe Sllovenia.

Trajnerët që do të kalojnë me sukses programin e paraparë do të paisen me nivelin e dytë të licencës FINA-s. Ligjerues do të jenë emërat me eminent të trajnerëve të notit të cilë kanë përgatitë notarë të nivelit më të lartë Botëror.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...