2.1 C
Pec
E hënë, 27 Nëntor, 2023

Në qendër të vëmendjes në javën e 19 në elitën e futbollit derbi Feronikeli – Llapi

Në Superligën e futbollit të Kosovës, në këtë fundjavë zhvillohen takimet xhiros së 19, gjithësesi përballja më interesante pritet të zhvillohet në mes Feronikelit dhe Llapit.

Feronikeli, me 42 pikë kryeson në tabelën e klasifikimit, i ndjekur nga Prishtina, që është e dyta me 40 dhe Llapi, që zë vendin e tretë me 38 pikë.

Këto tri ekipe sipas të gjitha gjasash pritet të jenë edhe skuadrat që do të synojnë titullin e kampionit për këtë edicion meq rivalët të tjerë mbeten relativisht largë këti synimi.

Të shtunën zhvillohen tri ndeshje dhe çiftet rivale janë: Drenica – Ferizaj, Ballkani – KEK-u dhe Gjilani – Flamurtari.

Ndërsa të dielën ballafaqohen: Feronikeli – Llapi, Prishtina – Liria dhe Trepça 89 – Drita. Të gjitha takimet e kësaj jave fillojnë prej orës 13.00

Të shtunën dhe të dielën fillon pjesa pranverore në ligën e parë të Kosovës në futboll, ndeshjet me interesante pritet të zhvillohen në mes Vitisë dhe Besës si dhe Arbërisë e Vushtrisë. Edhe takime e ligës së parë fillojnë prej orës 13.00.Njeshi.com

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...