11.3 C
Pec
E diel, 3 Mars, 2024

Në sallën e Kuvendit për emërimin e Xhaferit të pranishëm deri tani janë vetëm deputetët e pozitës

Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut deri tani në sallë të pranishëm janë vetëm deputetët e pozitës.

Në objekt janë parë edhe deputetët e opozitës por të cilët nuk kanë hyrë në sallë, bëhet fjalë edhe për deputetët shqiptar dhe ata maqedonas të opozitës.

Të gjithë ata sot kanë për t’u mbledhur për të votuar zgjedhjen e kryeministrit të ri të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferit, për qeverisjen e tij teknike.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...