5.5 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Në SHBA, Stuhia e fuqishme shkaktoi viktima dhe dëme materiale

Në jug të SHBA-ve për shkak të stuhisë së fuqishme janë identifikuar të pakëtn 5 të vdekur ne mesine të cilëve dhe dy fëmijë të moshës 3 dhe 8 vjeç.

Stuhia më e fortë përfshiu Teksasin ku edhe pati më shumë dëme. Të vdekurit pësuan kryesisht pas rrëzimit të pemeve dhe goditjeve të mjeteve të tjera të forta të cilat nga stuhia, kanë rënë në vendbanime ose në automjete.

Aktualisht raportohet për qetësim të gjendjes por që rreziku ende është përmanent, ekipet e shpëtimin po oforjnë ndihmë për banorët e lokaliteteve të cilat janë goditë nga stuhia.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...