13.1 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Në Sri Lankë vritën rreth 50 besimtar katolik

Disa shperthime të eksplozivit kanë ndodhë në tri hotele luksoze dhe tri kisha në Sri Lankë, në mëngjesin e sotëm duke lënë të vdekur rreth 50 besimtar katolik, që merrnin pjesë në ceremonitë e organizuara për festën e Pashkëve.

Shpërthimet e para u raportuan në Kishën “Saint Anthony” në Kolombo dhe në kishën “Saint Sebanstian” në qytetin e Negombos, pranë kryeqytetit Sri Jayavardenepura Kotte.

Shumica e popullsisë së Sri Lankës i takojnë besimit budist, ndërsa vetëm 6 % e tyre i takojnë besimit katolik, shkruan “The Guardian”.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...