2.3 C
Pec
E hënë, 22 Prill, 2024

Në veri të Kinës, vdesin 13 përsona si pasojë e rrëshqitjes së dheut

Në rajonin Shanksi, në veri të Kinës, për shkak të rrëshqitjes së dheut janë rrënuar dy ndërtesa dhe disa objekte shtetrore, më që rast kanë humbë jetë 13 përsona.

Ekipet e shpëtimit kanë arritë që nga gërmallat të nxjerrin 20 përsona, në mesin e të cilëve edhe disa fëmijë.

Grupet emergjente janë në gatishmëri të plotë dhe po vazhdojnë kërkimin pasi besohet që në rrënojat e objekteve mund të ketë edhe viktima të tjera.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...