2.9 C
Pec
E martë, 28 Nëntor, 2023

Në Zhur sot varrosen babai dhe dy djemtë që humbën jetën në aksident

Në Zhur të Prizrenit sot do të varrosen kufomat e tri viktimave të familjes Sope, që humbën jetën të shtunën në një aksident komunikacioni.

Në aksidentin tragjik, që ndodhi të shtunën në afërsi të këtij fshati, humbën jetën tre anëtarë të familjes Sope, babai me dy djemtë.

Pas këtij aksidenti kryesia e Bashkisë e Lokale e Zhurit ka vendosur, që në nderim të viktimave, të dielën, ditën e varrimit ta shpallë ditë zie. Kanë ngushëlluar familjen Sope, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kreu i LDK-së, Isa Mustafa dhe përfaqësues të tjerë institucional e politik. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...