26 C
Pec
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Nënsekretarja amerikane: Kosova bën pjesë në BE dhe NATO

Pas presidentes Vjosa Osmani, nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti.

Në fokus të takimit ishte zbatimi i marrëveshjeve të arritura në dialogun Kosovë-Serbi.

“Kosova bën pjesë në BE dhe NATO”, deklaroi Allen.

Sot është nënshkruar marrëveshjen e mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Republikës së Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...