17.5 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Nënshkruhet memorandum për ndërtimin e urës mbi lumin Drini i Bardhë në Rogovë

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini dhe zv/ministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi kanë nënshkruar memorandumin për ndërtimin e urës mbi lumin Drini i Bardhë në Rogovë.

Ndërtimi i kësaj ure do të financohet nga Ministria e Infrasftrukturës ndërsa shpenzimet e shpronësimit do të mbulohen nga Komuna e Gjakovës.

“Sot bashk me Zv. Ministrin Durmishi e nënshkrova memorandumin për ndërtimin e urës mbi lumin Drini i Bardhë në Rogovë. Ndërtimi i urës do të financohet nga Ministria e Infrasftrukturës ndërsa shpenzimet e shpronësimit do të mbulohen nga Komuna e Gjakovës. Një projekt tejet i rëndësishëm dhe i shumëpritur po realizohet”, ka shkruar Gjini./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...