17.4 C
Pec
E mërkurë, 6 Korrik, 2022

Nëse keni këto katër simptoma të çuditshme duhet të bëni një test shtatzënie

Shfaqen para mungesës së menstruacioneve, nuk janë dhimbje gjoksi dhe të përziera

Ka disa simptoma të pazakonta të shtatzënisë që mund të ndodhin edhe para mungesës së menstruacioneve.

Përveç mungesës së menstruacioneve, dhimbjes së gjoksit, dëshirave të çuditshme për ushqim, ka disa shenja që do t’ju tregojnë se është koha për të bërë një test shtatzënie.

1. Ngërçe të çuditshme në stomak

Po, ndoshta nuk do ta prisnit, por këto ngërçe mund të ndodhin pikërisht kur ndodh implantimi, pak para menstruacioneve. Kjo ndonjëherë mund të shoqërohet edhe me gjakrrjedhje të lehtë.

2. Shija e metanit në gojë

3. Aroma shumë intensive

Edhe pse duket e çuditshme, shumë gra kanë një ndjesi të shtuar të nuhatjes gjatë shtatzënisë. Estrogjeni është fajtori për këto ndjenja.

4. Jeni më e relaksuar se zakonisht

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...