13 C
Pec
E premte, 17 Maj, 2024

Nesër mblidhet Këshilli Ministror për Integrim Evropian

Kurti bashkë me Bislimin dhe ministat e udhëheqësit e institucioneve dhe dikastereve relevante nesër do të marrin pjesë në mbledhjen e VI’të të Këshillit Ministror për Integrim Evropian, ku do të diskutohet për përgatitjet në kuadër të Planit të Rritjes së BE’së për Ballkanin Perëndimor dhe reformat kyçe të Programit Kombëtar për Integrim Evropian 2024-2028.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, merr pjesë së bashku me zëvendëskryeministrin e parë, Besnik Bislimi dhe ministrat e udhëheqësit e institucioneve e dikastereve relevante, në mbledhjen e VI-të të Këshillit Ministror për Integrim Evropian (KMIE), ku do të diskutohet për përgatitjet e vendit tonë në kuadër të Planit të Rritjes të BE-së për Ballkanin Perëndimor si dhe për reformat kyçe të Programit Kombëtar për Integrim Evropian (PKIE) 2024-2028. VENDI: Ndërtesa e Qeverisë. KOHA: 08:00”, thuhet në njoftimin e ZKM’së./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...