15.8 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Nesër mblidhet kryesia e Kuvendit, pikë e rendit të ditës dhe projektligji që po “përçan” VV-në

Gjatë ditës së nesërme pritet të mblidhet Kryesia e Kuvendit të Kosovës. Kjo mbledhje pritet të nis nga ora 11:00. Po ashtu lidhur me këtë mbledhje është bërë janë bërë të ditura edhe pikat e rendit të ditës.

Javën e kaluar Kuvendi u rikthye nga pushimet ku u tentua të mbahej një seancë e jashtëzakonshme për çështjen e librave. Mirëpo që nuk u zhvillua për shkak të mungesës së deputetëve të Vetëvendosjes.

Në rend të ditës do të përfshihet edhe Projektligji për shëndet riprodhues dhe fertilizim të asistuar mjekësor, projektligj ky që ka shkaktuar përçarje në VV.

Madje, deputeti i VV-së, Eman Rrahmani, herën e fundit kur u soll projektligji në fjalë për votim, pati përplasje me nënkryetaren e Kuvendit nga radhët e subjektit të njëjtë politik, Saranda Bogujevci. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...