20.5 C
Pec
E mërkurë, 12 Qershor, 2024

Nesër përurohet shtatorja e Tony Blair-it në Ferizaj

Në Ferizaj, nesër, inaugurohet shtatorja e ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, gjatë kohës së luftës në Kosovë 1998-99, Tony Blair.

Në shenjë falënderimi për kontributin e tij dhënë për lirinë e Kosovës, qyteti i Ferizajt, në Ditën e Çlirimit, 12 qershor, do ta përurojë shtatoren e Blair.

Punimet për shtatoren së Tony Blair, kanë filluar para disa vitesh, shtatoren e ka punuar skulptori, Agon Qosa, ajo do të vendoset në sheshin që mban emrin e tij, dhe është pranë “Sheshit të Dëshmorëve”./Njeshi/

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm
Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...