8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Netanyahu takon Putinin në Moskë

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu pritet të takohet me presidentin rus, Vladimir Putin, teksa tensionet janë rritur për situatën në Siri dhe mbështetjen e Moskës për Iranin atje.

Para vizitës së 27 shkurtit në Moskë, Netanyahu ka thënë se bisedimet do të fokusohen në përpjekjet e Izraelit për të parandaluar Iranin, që të mos ketë prezencë afatgjatë në Siri.Njeshi/REL

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...