13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Nga 8 deri më 30 mars, mamografi falas për gratë dhe vajzat

Për të shënuar 8 Marsin- Ditën Ndërkombëtare të Gruas, Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare  në koordinim me Drejtorinë e Shëndetësisë dhe bashkëpunim me Klinikën e radiologjisë SHSKUK, do të fillojnë fushatën sensibilizuese “Zbulimi i hershëm-Mbijetesë”.

Nga dita e premte, 8 mars deri në fund të muajit mars, çdo ditë, prej orës 08:00 -14:00, në hapësirat e QKMF-së do të ofrohen shërbime falas të mamografisë së gjirit për gratë dhe vajzat mbi moshën 40 vjet.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...