25.3 C
Pec
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Nga një janari erdhën në jetë tre mijë e 98 fëmijë, nuk u regjistrua asnjë humbje jete

Nga 1 janari i këtij viti, në Klinikën Gjinekologjike Obstetrike, të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës, janë kryer 3 mijë e 98 lindje, prej tyre 1 mijë e 247 me operacion.

Kështu bën të ditur Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ndërsa shton se po në këtë klinikë janë kryer edhe 1 mijë e 664 operacione të llojeve të ndryshme.

Tutje konfirmohet se nga kjo periudhë, nuk është regjistruar asnjë rast i vdekjes. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...