19.4 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Ngjarja me numrin më të madh të njëqindvjeçarëve të mbledhur shënon rekord botëror

Mbledhja vjetore e njëqindvjeçarëve në një shtëpi të moshuarish në Itali shënoi rekord botëror Guiness, pasi të paktën 70 persona 100 vjeç morën pjesë në ngjarjen e këtij viti.

Fondazione Opera Immacolata, e cila operon 11 shtëpi të të moshuarve në Veneto dhe Gorizia, ka mbajtur një mbledhje vjetore të njëqindvjeçarëve për rreth 15 vjet, përcjell Telegrafi.

Në ngjarjen e fundit në Padova mori pjesë edhe një gjykatës i Guiness.

Ai e konfirmoi se ngjarja theu rekordin për grumbullimin më të madh të njëqinvjeçarëve, i cili u vendos nga 45 persona në Australi në vitin 2016. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...