3.9 C
Pec
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Nis asfaltimi i rrugës së re Prishtinë-Fushë Kosovë

Gjatë ditës së sotme ka nisur asfaltimi i një rruge të re që lidh komunën e Prishtinës dhe Fushë-Kosovës.

Kjo është bërë e ditur e nënkryetarit të komunës së Prishtinës, Alban Zogaj.

Kjo rrugë do të lidhë Lakrishten me Fushë Kosovën përmes nënkalimit në rrethrrotullimin e Lakrishtes.

Po ashtu është bërë e ditur se ndërtimi i saj do të shkarkojë komunikacionin në rrugët “Tirana” dhe “Bill Klinton”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...