23.2 C
Pec
E martë, 3 Gusht, 2021

Nis seanca e radhës ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit në Speciale

Në Gjykatën Speciale tashmë ka nisur seanca e sotme, e radhës, ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se si drejtues të UÇK-së dyshohet të kenë kryer krime kundër njerëzimit gjatë luftës në Kosovë/Njeshi&KK/

https://fb.watch/6TSH4MfbRW/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...