22.6 C
Pec
E enjte, 28 Shtator, 2023

Nis takimi i dytë i Kurtit me ndërmjetësuesit evropianë në Bruksel

Ka nisur të mbahet takimi i dytë i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me ndërmjetësuesit e BE-së, përfaqësuesit të lartë Josep Borrell dhe emisarit për dialogun, Miroslav Lajçak.

Paraprakisht u mbajt takimi trepalësh mes kryeministrit Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe ndërmjetësuesve Borrell e Lajçak. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...