7 C
Pec
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Nis takimi i Lajçak-Abdixhiku

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka pritur në takim emisarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Mediat u lejuan të marrin pamje vetëm në fillim të takim, derisa zyrtarë të LDK-së, thanë se nuk do të ketë deklarime për media.

Lajçak gjatë ditës ka takuar edhe krerët e dy partive të tjera opozitare, PDK-së dhe AAK-së. Ndërkaq, dje takoi krerët e shtetit.

Lajçak po qëndron në Kosovë për të përgatitur takimin e radhës të nivelit të lartë, ndërmjet kryeministrit Kurti dhe presidentit serb, Vuçiq, më 18 mars në Shkup të Maqedonisë së Veriut si dhe për të diskutuar për zbatimin e planit të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...