4.2 C
Pec
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Nisin procedurat për blerjen e objekteve të ambasadave në Washington dhe Berlin

Qeveria e Kosovës, ka miratuar vendimin për fillimin e procedurave për blerjen e objektit për nevoja të Ambasadës së Kosovës në Berlin.

Në mbledhjen e mbajtur në mënyrë elektronike, qeveria po ashtu ka miratuar blerjen e objektit rezidencial në Washington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ndërsa, nuk dihet se sa do të jetë shuma që buxhetit të shtetit do t’i kushtojnë blerjet e objekteve në Berlin të Gjermanisë e Washington të ShBA-së.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...