-1.3 C
Pec
E diel, 29 Janar, 2023

Një anije u përmbys në Japoni, operacion i madh për të shpëtuar anëtarët e ekuipazhit

Përpjekjet për t’i shpëtuar 22 anëtarët e ekuipazhit të anijes së mallrave që u përmbys pranë Nagasaki, në Japoninë perëndimore, po vazhdojnë.

Ekuipazhi i anijes së regjistruar në Hong Kong, të cilët janë shtetas të Kinës dhe Mianmarit, u transferuan në varkat e shpëtimit, raportoi televizioni TBS.

Anijet e rojes bregdetare japoneze u drejtuan për në zonë, me anijet aty pranë që ofronin ndihmë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...