5.5 C
Pec
E premte, 19 Prill, 2024

Një dekadë nga themelimi i partisë Nisma Socialdemokrate

Pikërisht para një dekade është themeluar partia Nisma Socialdemokrate.

Me rastin e ditëlindjes së 10-të të kësaj partie, sot do të mbahet një aktivitet në Hotel “Emerald” duke filluar nga ora 18:00.

Ky subjekt politik u themelua nda dy ish-anëtarët e Partisë Demokratike të Kosovës, Jakup Krasniqi dhe Fatmir Limaj, ku në fillim quhej Nisma për Kosovës.

Kryetar i Këshillit Drejtues të Partisë ishte zgjedhur, Fatmir Limaj, i cili është kryetar i Nismës.

Ndërsa Jakup Krasniqi u zgjodh kryetar i Këshillit Kombëtar, i cili nuk mund të jetë i pranishëm në festën e sotshme, për shkak se ai po përballet me drejtësinë në Hagë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...